Týždeň o mäsožravom prezidentovi a trochu Kyslom živote

Plynutie posledného februárového týždňa by som mohla prirovnať ku rýchlosti, akou zmizol môj dnešný obed z taniera – nikto sa ani nenazdal a už bol preč. Jedený rozdiel je, že zapečenú brokolicu so zemiakmi a vegánskou “smotanou” (čítaj rozmixované tofu so sójovým mliekom) som si vychutnala. Jedlo je pravdepodobne jedinou formou zhonu, ktorá má niečo do seba a dá sa nad ňou rozplývať. Školské povinnosti bohužiaľ túto vlastnosť nemajú. Dokážu len brať čas, privádzať ľudí do stresu a udržiavať kávový priemysel nad vodou. Som presvedčená, že keby nebolo študentov, odbyt kávy by sa rapídne znížil a spoločnosti by svoju výrobu museli presmerovať na lieky proti depresii z nezamestnanosti. Ako každá spoločnosť, ktorá o niečo prišla, by sme však po čase aj bez študentov spozorovali, že nám káva chýba. Čo potom nahradí teraz už mainstreemový čaj na instagramových fotkách? No predsa matcha latté, ty blbka. A ku našej zdravotne nezávadnej bábovke si určite dáme proteinové smoothie s chia semienkami a agáve syrupom.

Ale i tak sa nedajú všetky zmeny vrátiť späť. Máme svoje zvyky, rituály, ku ktorým sa vraciame v trochu melancholických chvíľkach. Nedávno, keď sa som po príchode domov zbavila oblečenia a navliekla sa do pyžama, ma z pohľadu von oknom prepadol smútok. Pre dušu vynervovanú z kopania malého decka do sedadla v autobuse je aj pohľad na usmievavé slniečko deprimujúci. Trochu som si povzdychala a poplakala nad veľmi závažným problém mojej starej mami a to, že poštárka nosí poštu najprv susedom oproti a až potom nám. Nevedno, čo ma rozveselilo (možno to bol pohľad na krikľavo červenú podprsenku prevesenú cez stoličku, ktorý má zobudil ako býka alebo chlapca v deviatej triede základnej školy), ale nakoniec som už s veselým úsmevom zapla internet a narazila na výroky Miloša Zemana o vegetariánstve. Tak som si ja – ako ešte vyšší level – odkrojila z už spomínanej vegánskej bábovky a pustila si k čítaniu článku aj trochu (mojimi slovami) čajovej hudby. Síce som si zasvinila omrvinkami klávesnicu, ale za tú zábavu a relax to stálo. No bez hudby, ktorá nádherne dokresľovala atmosféru by to samozrejme nešlo. Ak si chcete aj vy užiť trochu pohody, rozhodne nezabudnite pustiť tieto piesne aspoň do pozadia. I keď si osobne myslím, že by bola škoda, nevypočuť si ich pozorne.

Shiorine hudobné tipy na tento týždeň
Einar Stray Orchestra – Pockets Full Of Holes
Rue Royale – Halfway Blind
The Honey Trees – To Be With You

Lenže najznámejší český pijan, ktorý pravdepodobne nebude nacionalista, keďže sa preslávil hlavne vodkou a nie druhou vodou našich najbližších susedov – pivom, je nič oproti novej chovateľke prasiat zo Sladkého až mierne kyslého života. Zuzana sa svojím malým zverimexom pripravuje na konkurz na novú Martinku z Turca. Ja by som za ňu hlasovala, pôsobí sympaticky (alebo ma obarila vlna ružovej, čo zamorila obývačku, keď som v noci zapla televízor). Každopádne, je veľmi zaujímavé sledovať mierne afektovaných ľudí a polemizovať, či to hrajú, alebo nie. Ešte zaujímavejšie je však, že síce viac ako polovica na Facebooku aktívnych Slovákov odporúča nepozerať “túto stupídnu reláciu”, ale hneď po odvysielaní novej epizódy vie, o čom bola a v okamžiku píše negatívne komentáre pod statusy TV Joj. A tak nám vzniká ďalší Sladký život priamo pred očami. Tentoraz bez reklám.

Zdroj titulnej fotky: http://www.sinnbus.de/content/sr054.php

Advertisements

One comment

  1. Pan prezident už má asi příznaky stařecké demence :-).
    Hezký článek a příjemné hudební tipy.

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: